Книги учета расчетных операций

Налоговики очередной раз внесли изменения в Порядок регистрации и ведения расчетных книжек, книг учета расчетных операций

Міндоходів наказом від 24.12.2013 р. № 844 внесло зміни до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 р. №417.

Відповідно до цих змін в новій редакції знову викладено Книги обліку розрахункових операцій (додаток 1 та додаток 2). Зокрема, у розділі 3  “Облік розрахункових квитанцій” Книги обліку розрахункових операцій на РРО збільшено кількість граф. Тепер необхідно буде вказувати дату та час початку та закінчення використання розрахункової книжки, серію та номер розрахункових квитанцій, що відповідають цим датам, а також номери фіскальних чеків за контрольною стрічкою (останній перед виходом з ладу РРО та перший номер цього дня).

Збільшено кількість граф і у розділі “Облік розрахункових квитанцій та руху готівки” Книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю. В графі “Сума готівки” потрібно буде записувати службове внесення та службову видачу готівки. А в загальній сумі розрахунків тепер треба буде виділяти суму за ставкою ПДВ 20%.

Суб’єкт господарювання повинен забезпечити використання книги ОРО у тій господарській одиниці, що зазначена на титульній сторінці книги при її реєстрації/перереєстрації, або з тим РРО, до якого така книга зареєстрована.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Готується до опублікування в “ОВУ” №10 від 07.02.2014 року.

Нагадаємо, що Міндоходів у листі від 09.12.2013 р. № 17170/6/99-99-18-02-03-15 дозволило використовувати книги обліку розрахункових операцій старого зразка. Тож, можливо, що і цього разу податківці не наполягатимуть на веденні нових форм КОРО одразу після набрання ними чинності.

Автор: «Дебет-Кредит»

Источник: «Дебет-Кредит»

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s