Фізособи-загальносистемники єдиний внесок за періоди, в яких не отримували дохід, не сплачують

Чи повинні сплачувати єдиний внесок фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування за період, в якому не отримували дохід (прибуток)?

Відповідно до пункту 4 статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено фізичних осіб – підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 та частини 11 статті 8 Закону №2464 єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відсотка суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.

Джерело: ГУ Миндоходов в Львовской области

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s